اعلام برندگان هفتمین دوره جایزه ثبوتی-خواجه‌پور در سال ۱۴۰۱

برندگان هفتمین دوره جایزه ثبوتی-خواجه‌پور در سال ۱۴۰۱ اعلام شدند

هیئت امنای جایزه ثبوتی-خواجه‌پور برندگان هفتمین دوره این جایزه در رشته‌های علوم کامپیوتر، علوم زیستی و شیمی در سال ۱۴۰۱ را انتخاب کرد.

دکتر امیر مهدی حسینی منزه از دانشگاه علم و صنعت ایران برنده جایزه علوم کامپیوتر، به خاطر تحقیقات ارزنده در طراحی حافظه‌های روی تراشه و اتکاپذیری در حیطه اینترنت اشیا انتخاب شدند.

دکتر هاجر زمانی از دانشگاه شیراز برنده جایزه علوم زیستی، به خاطر پژوهش‌های متمرکز بر آلودگی‌زدایی از آب با استفاده از جلبک شایسته دریافت جایزه تشخیص داده شدند.

دکتر هادی پرستار از دانشگاه صنعتی شریف برنده جایزه شیمی به خاطر پژوهش‌های ارزنده در کاربرد کمومتریکس در تجزیه و تحلیل داده‌های کروماتوگرافی انتخاب شدند.

جایزه‌‌ی علمی ثبوتی-خواجه‌پور، همزمان با بیستمین سال تاسیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه‌ی زنجان به پاس کوشش‌های بنیان‌گذاران آن استاد یوسف ثبوتی و استاد محمد‌رضا خواجه‌پور توسط گروهی از اعضای هیئت علمی دانشگاه بنیان نهاده ‌شد. این جایزه به صورت چرخشی به دانشمندان جوان کشور که کارهای پژوهشی برجسته در رشته‌های ریاضی، فیزیک، شیمی، علوم زمین، علوم زیستی و علوم کامپیوتر انجام داده‌اند، اعطا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.